Közeleg a nyár, a fesztiválszezon, diákblog révén nem feledkezhetünk meg az Egyetemisták és Főiskolások Országos Turisztikai Találkozójáról sem. A fesztivál története 1976-ra nyúlik vissza, ekkor volt az első találkozó, amelynek sajátossága, hogy minden évben máshol kerül megrendezésre. A három évtized alatt a rendezvény bejárta az országot, 2012. július 3-8. között Velence város lesz az EFOTT házigazdája.

A fesztiválon a már befutott ismert sztárok mellett a feltörekvő tehetséges bandáknak is bemutatkozási lehetőséget biztosítanak a szervezők.

Ide többszörös szűrőn lehetett csak bejutni, ezért is figyelemre méltó a tatabányai The Long Beach teljesítménye, akik az előselejtezőkön túljutva a 2011-es EFOTT-on eljátszhatták kedvenc számaikat.

Az együttes 2009-ben alakult, tagjai egy gimnáziumba jártak, így kezdtek együtt zenélni. Az első évben iskolai bulikon bizonyíthattak, később falunapokra is meghívást kaptak, egy tehetségkutató versenyen negyedik helyezést értek el, majd Péterfy Bori és a Love Band elő zenekaraként is játszhattak.

Mára állandó fellépői lettek számos vidéki szórakozóhelynek és újabban már Budapesten, a Dürer kertben is bővítik rajongói táborukat. A rendezvényeken többé-kevésbé jelképes összegért vagy teljesen ingyenesen lépnek fel.

Kézenfekvő megoldásnak tűnt a mára már főiskolák, egyetemek padjait koptató fiataloknak, hogy diákmunka keretében próbálnak szert tenni plusz jövedelemre.

Az együttes tagjait kérdeztük, miként tudják összeegyeztetni a tanulmányaikat, a zenei helytállást és a diákmunkát.

 

-      Mi alapján választottatok diákmunkát?

 

-      R.B.  Ismerősök ajánlottak egy Iskolaszövetkezetet, oda elmentem és elsőre kaptam is munkát.

-      K.B. Hát, nálam ez nem így volt – veszi át a szót az énekes - én bizony folyamatosan bejárogattam több diákmunkát biztosító céghez, mire összejött valami.

 

-      Milyen munkát vállaltatok végül?

-      S.R. Én minden héten, egy napon, amikor nincsenek előadásaim, sem óráim, akkor dolgozom egy Ipari parkban levő cégnél az irodán 08-16.00-ig.

-      R.B. Én pedig alkalmi munkákat vállalok különböző időpontokban különböző napokon. Felhívnak, hogy tudnék- e menni ide vagy oda, ha úgy alakul a ráérésem, akkor elvállalom, ha nem érek rá, akkor pedig nem. Ezért is választottam ezt a munkavállalási formát.

Szabadidőmhöz igazíthatom a munkámat. Sokfajta munkába betekintést nyerhetek. Voltam már árufeltöltő, animátor, gyártósori munkás és raktárban is dolgoztam.

-      K.I. Én a kiszámíthatóságot szeretem, tudom, hogy minden hónapban mikor érkezik meg a fizetésem, nem kell félnem attól, hogy megkapom-e vagy sem.

-      M.D. Nagyon örülök annak, hogy ahol dolgozom, egyenrangú félként kezelnek, számítanak rám, a későbbiekben akár a diploma megszerzése után is szívesen dolgoznék ennél a cégnél.

 

-      Hogy tudjátok összeegyeztetni a zenei elfoglaltságot és a munkát, a tanulásról nem is beszélve?

-      K.B.  Az egyik hobbi, a másik munka, ami ugye muszáj, ha pénzt szeretnénk keresni legális módon - mondja viccesen a gitáros.

-      M.D.  Nehezen - fordítják komolyra a szót a fiatalok-, hiszen nem csak 1-1 fellépés, hanem a próbákra fordított idő a legtöbb. Próbáljuk összhangba hozni, a hétvége általában a zenéé. A hétköznapok az iskoláé és a munkáé.

-      K.I.  Eddig még nem volt gond, megoldjuk valahogy. Talán az a legfontosabb, hogy tudjuk, mit miért csinálunk. Azért dolgozunk, hogy egy újabb erősítőt vagy hangfalat meg tudjunk vásárolni. A zenében pedig az a fontos, hogy mind mi, mind a közönség jól érezzék magukat a koncerteken.

-      K.B. Valószínűleg nem a zenélésből fogunk megélni, de nélküle azt hiszem, mindannyiunk nevében mondhatom, nem tudnánk élni.

-      R.B. Mint ahogy munka nélkül sem. Ezért ezeket összhangba kell hozni.

 

 

A nevető, jókedvű fiatalokat elhallgatva és elnézve azt gondolom, jó, hogy ilyen is van. Ebből kéne több. Minden napjuk, órájuk be van táblázva, hiszen dolgoznak, zenélnek, tanulnak-, nem pihennek, élnek a szó minden értelmében és talán ez a legfontosabb!

 

Az együttes tagjai: Rácz Huba (dob,újabban ének is), Kiss Bálint (szintetizátor, ének), Selmeczi Róbert (basszusgitár), Miklós Dávid (szólógitár, ének) és Konkoly Iván (szólógitár).